„Do zobaczenia w niebie!” – nowy kanał na YT, który ma pomóc odnaleźć wiarę i nadzieję [Aleteia.pl]


image

Będziemy starali się ukazywać historie, które dotyczą praw człowieka, a także godności osoby ludzkiej. Przede wszystkim jednak pragniemy żyć i tworzyć ten kanał zgodnie z Ewangelią” – zapewniają Maciej Syka i Szymon Reich.

„Startujemy na YouTube z kanałem Do zobaczenia w niebie!, który regularnie będzie produkował i publikował odcinki z naszym udziałem oraz z zaproszonymi gośćmi. Jest to pierwszy tego typu kanał w Polsce! Ruszamy w miejsca w Polsce i na świecie, w których poszukujemy Wiary i Nadziei. Interesują nas historie, które poruszają do głębi ludzkie serca i dusze” – mówi Maciej Syka, pomysłodawca i prowadzący – wraz z Szymonem Reichem, nowego kanału.

Producentem kanału jest Tadeusz Syka.

Pragniemy tworzyć zgodnie z Ewangelią

Na kanale będzie można zobaczyć zwiastuny wartościowych filmów oraz teledyski z tzw. głębszym przesłaniem, wyprodukowane przez braci Syków i Szymona Reicha. „W naszych materiałach będziemy poruszali sprawy wiary, miłości, cierpienia, samotności oraz radości i sensu życia. Będziemy starali się ukazywać historie, które dotyczą praw człowieka, a także godności osoby ludzkiej. Przede wszystkim jednak pragniemy żyć i tworzyć ten kanał zgodnie z Ewangelią” – zapewniają.

Na samym początku „Do zobaczenia w niebie!” zaprezentuje zwiastun intro. Prowadzący Maciej Syka oraz Szymon Reich zaproszą do subskrypcji kanału i jego udostępniania. Następnie na playliście będzie można zobaczyć zwiastun najnowszego filmu dokumentalnego braci Syków, pt. „Pewność”. Film opowiada o pomocy najuboższym dzieciom w Zambii oraz w Boliwii. Ukazuje pracę sióstr służebniczek, które pomagają trędowatym i chorym w Afryce.

Taize, Medjugorie, Jerozolima

Niebawem na kanale będzie można zobaczyć materiały z relacją z tegorocznego spotkania młodzieży Taize we Wrocławiu. Po nim wyjątkowy materiał z Medjugorie w Bośni i Hercegowinie. Kolejne epizody „Do zobaczenia w Niebie” przedstawią niezwykły sierociniec „Dom Pokoju” w Autonomii Palestyńskiej, w którym pracują polskie siostry elżbietanki. „Dom Pokoju” to niesamowite miejsce, gdzie schronienie i opiekę znajdują bezbronne dzieci, ofiary konfliktów wojennych.

„Koszty produkcji kanału i odcinków z różnych części Polski oraz świata to wydatek ponad kilkudziesięciu tysięcy złotych miesięcznie. Jest to pierwszy tego typu kanał w naszym kraju. Będziemy podróżowali po Polsce oraz świecie, w poszukiwaniu Wiary, Nadziei i Miłości. Dlatego bardzo prosimy was o wsparcie naszych działań, medialnie, modlitewnie oraz finansowo na Patronite” – mówią Maciej Syka i Szymon Reich.

przekopiowano z pl.aleteia.org, link