image
50%
  • Mamy: 3222 zł
  • Potrzebujemy: 22323 zł

„Do zobaczenia w Niebie” – YouTube

Wesprzyj nasze działania na YouTube i kanale „Do zobaczenia w Niebie!” Pomóż nam zmieniać miejsca, które odwiedzamy z naszą kamerą.

Kanał „Do zobaczenia w Niebie” powstał w listopadzie 2019 roku z potrzeby serca jego inicjatora – Macieja Syki. Od samego początku jego celem była publikacja, krótkich filmów reporterskich tzw. „odcinków”, ukazujących potrzebę niesienia pomocy cierpiącym, ubogim i porzuconym.

Toteż, w grudniu 2019 roku, doszło do nagrania pierwszego odcinka z serii. Akcja miała miejsce w polskim sierocińcu w Palestynie, w „Domu Pokoju.” To tam pracują polskie Siostry Służebniczki, które pomagają dzieciom, a w szczególności sierotom.

Zrealizowany i opublikowany na kanale materiał, pokazał szerszej widowni sens i ogrom pracy polskich sióstr. Co więcej, po jego publikacji, internauci wsparli finansowo sierociniec, a także udali się na wolontariat by wesprzeć proces wychowawczy zamieszkujących tam sierot.

Dlatego też, tamtejsze spotkania ekipy „Do zobaczenia w Niebie” zaowocowały kolejnymi wyprawami oraz spotkaniami z lokalnymi mieszkańcami. Po wybuchu pandemii COVID19, w związku z zawieszeniem połączeń lotniczych i ograniczeniu w podróżach, działalność kanału została tymczasowo wstrzymana.

Obecnie w 2021, pragniemy by kanał Do zobaczenia w Niebie” powrócił do życia i dalej się rozwijał. Poza kilkoma do tej pory zrealizowanymi materiałami, pragniemy docelowo publikować na nim materiały regularnie. Już latem i jesienią 2021 roku pragnęlibyśmy zorganizować nagrania na Madagaskarze, gdzie pracuje ks. Dariusz Muran. Marzymy, by ukazać ogrom przedsięwzięcia, które polscy misjonarze realizują lokalnym społecznościom.

Ponadto pragniemy wrócić z naszą kamerą do Zambii, do polskiego szpitala w Katondwe oraz polskiej szkoły w Chamuka. Zrealizowany wcześniej tam film pt. Pewność”, poruszył serca internatów. W efekcie przekazali i zebrali oni 20.000 USD na lepsze funkcjonowanie szpitala w Katondwe.

Reasumują chcielibyśmy by produkowane i publikowane materiały na kanale, poruszały tematy tematy, wiary, kultury oraz religii. Dlatego jeśli bliskie są Ci sprawy misji, człowieczeństwa, pomocy innym, to zapraszamy do wspierania kanału, a tym samym do pomocy w tworzeniu kolejnych wypraw. Wierzymy, że po opublikowaniu, kolejnych odcinków, poruszymy serca widzów, którzy zaangażują się w pomoc instytucjom ukazanym w naszych materiałach. Tym samym postaramy się ukazać przed naszą kamerą, nieznane dotąd historie i miejsca, w których będziemy szukali Nadziei.

„Do zobaczenia w Niebie!”

p.s. Jako ciekawostkę możemy przytoczyć fakt, że nazwa kanału narodziła się w Medjugorie, w Bośni i Hercegowinie.